Як Конституція допоможе реформувати державне управління


Щомісячний інформаційний бюлетень Центру політико-правових реформ присвячено аналізу реформування держави, зокрема у сферах парламентаризму та виборів, конституційної та судової реформ, державної служби, протидії корупції тощо.

Щороку напередодні Дня Конституції всі повертаються до обговорення необхідності та доцільності внесення змін до Основного Закону. Зміни до Конституції сприяли би вирішенню проблем у сфері державного управління, про які йшлося в попередніх випусках Бюлетеня. Тим паче, навіть у професійних колах все частіше почала з’являтися оманлива та небезпечна точка зору, що інституційна організація влади має незначний вплив на розвиток держави.

На думку експертів ЦППР, у Конституції слід закрі­пити положення, якими Уряд забезпечить реалізацію політики шляхом ухвалення актів та координації роботи міністрів, які мають відповідати за діяльність служб, агентств, інспекцій, що перебувають у системі їхніх міністерств. Це сприятиме вирішенню проблеми недостатньої самостійності Уряду у виробленні та здійсненні державної політики в системі розподілу повноважень влади.

Читати далі