Як наблизити адміністративні послуги до людей


Децентралізація – одна з найдинамічніших реформ в Україні. Мова йде не лише про об’єднання громад, але і про підвищення якості надання адміністративних послуг на місцях. Саме з цією метою і далі відкривають сучасні центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). Хоч би де мешкав клієнт, він отримає всі необхідні послуги в єдиному вікні без біганини по різних установах міста чи району.

Дебютантами реформування адміністративних послуг, яке розпочалося ще у 2012 році, стали найбільші обласні центри України, де створювалась єдина система надання послуг, яка мала на меті унеможливити корупційні ризики. Додатковий імпульс цей процес отримав після Революції Гідності, коли стало зрозуміло, що основний чинник корупції – це стара бюрократична система, яка давала можливість чиновникам різних рангів незаконно отримувати кошти за надання послуг. Водночас населення витрачало значний час на марудну біганину по різних інстанціях.

Важливу роль у реалізації змін відіграють міжнародні інституції, які втілюють масштабні програми, спрямовані на створення сучасних центрів адміністративних послуг. Серед них Програма “U-LEAD з Європою”, фінансована Європейським Союзом, зокрема такими країнами як Данія, Естонія, Німеччина, Польща та Швеція. Ця Програма спрямована на підтримку децентралізації та підвищення якості надання адміністративних послуг і наближення їх до населення.

Читати далі