Як забезпечити ефективне впровадження новацій у сфері управління кордонами?


“Європа без бар’єрів” проаналізувала останні зміни у візово-міграційній політиці України, запровадження фіксації біометричних даних на кордоні та плани запровадити попереднє повідомлення про в’їзд для громадян “країн міграційного ризику”.

З 2010 року Україна почала адаптувати розроблений у ЄС принцип інтегрованого управління кордонами (ІУК), який передбачає паралельне спрощення легального перетину кордонів і протидію перетинам нелегальним чи загрозливим. Однією з засад ІУК є поняття чотирирівневого контролю, яке розширює розуміння кордону, включаючи в процес контролю заходи у третіх країнах, співпрацю із сусідніми країнами, контроль кордонів і контрольні заходи в межах зони вільного пересування осіб, включаючи нагляд за іноземцями та контроль за їх поверненням.

Після 2014 року безпекові виклики внаслідок агресії Російської Федерації та зобов’язання перед Європейським Союзом, взяті у рамках руху до безвізового режиму, обумовили потребу в масштабних змінах на всіх чотирьох рівнях контролю руху осіб. Відповідальні за цю сферу органи влади України зіткнулися з необхідністю, з одного боку, істотно посилити контроль, а з іншого – зробити його більш демократичним і зручним для мандрівників, які подорожують у рамках закону, до того ж в умовах загроз, з якими система ІУК раніше не стикалася.

Читати далі