Запит на зміни в Україні, але не так багато опцій


Аналітик та журналіст Internews Ukraine та UkraineWorld Руслан Мініч проаналізував суспільні настрої в Україні перед президентськими виборами.

Підтримка людей, які ніколи не займали посаду та навіть чітко не заявили про свою кандидатуру, багато говорить про суспільні настрої в Україні.

На рекламних щитах по всій території України є фраза: “Президент – слуга народу”. Але чи це тизер для телесеріалу з такою самою назвою, чи серйозна політична кампанія для зірки серіалу, який йде або не йде в  президенти? В найбільш популярному  в Україні серіалі “Слуга народу” відомий український комік Володимир Зеленський грає чесного учителя, який стає президентом та бореться з корупцією. У реальному житті Зеленський не визначився, але у недавніх опитуваннях займає друге місце серед потенційних кандидатів у президенти.

Зеленський не представив політичну платформу, і це викликає занепокоєння, вважає Олексій Кошель, генеральний директор Комітету виборців України. “Люди готові проголосувати за актора, не знаючи його позиції з ключових питань, таких як євроатлантична інтеграція, програма реформ чи війна з Росією”. Згідно з іншим опитуванням, люди підтримують його через його особистість і тому, що він є новим обличчям.

Читати далі (англійською)