Моніторинг політики ідентичностей (грудень 2017)


Протягом грудня 2017 року головні події у сфері політики ідентичності стосувалися питання мовної політики, подій у Криму та ОРДЛО та польсько-українських дискусій навколо теми політики пам’яті.

Значного резонансу набула ситуація довкола висновків Венеційської комісії стосовно статті 7 Закону України «Про освіту». У своїх заявах представники Міністерства освіти і науки України зазначають, що планується розробка та застосування різних мультилінгвальних моделей освіти. Також в Міносвіти запропонували три моделі імплементації статті 7, що будуть прописані в Законі «Про загальну середню освіту», в меморандумах стосовно освітньої політики з різними національними меншинами.

Низка представників МЗС Польщі виступили із заявами про існуючу напругу між українською і польською стороною у сфері політики пам’яті. Також польські дипломати заявили, що стабільність та благополуччя в Польщі не залежить від становища в Україні, що викликало осудливу реакцію українських політиків. Під час зустрічі президентів України та Польщі було досягнуто домовленості знизити градус напруги у відносинах між державами.

У Криму продовжуються обшуки, затримання та арешти кримськотатарських активістів, зокрема 86 кримських татар були притягнуті до адміністративної відповідальності за участь в одиночних протестах, більшість з них отримали адміністративні штрафи в розмірі від 10 тисяч російських рублів. Загалом протягом 2017 р. підконтрольні Росії суди Криму оштрафували кримських татар на суму понад 5 млн. російських рублів.

У грудні була зафіксована найбільша за останні 10 місяців інтенсивність обстрілів на Донбасі. Протягом грудня загинуло 36 українських військовослужбовців.

Читати далі