Моніторинг політики ідентичностей (січень 2018)


Протягом січня 2018 року головні події у сфері політики ідентичності стосувалися питань мовної політики, міжрелігійних взаємин, політики історичної пам’яті і подій у Криму та ОРДЛО. Певного поступу вдалося досягнути у діалозі з представниками Румунії стосовно мовної складової закону України «Про освіту». Водночас діалог з Угорщиною залишається напруженим. Попри рішення Венеційської комісії щодо прийнятності українського закону про освіту угорські політики заявляють, що українська сторона здійснює політику обмеження мов національних меншин.

Значного суспільного резонансу набули питання міжцерковних відносин, обговорення ситуації, що склалася навколо УПЦ (МП) в Україні, зокрема було проведено декілька акцій протесту проти діяльності УПЦ(МП), спричинених відмовою священика УПЦ (МП) у Запоріжжі відспівувати дитину, яка була хрещена в УПЦ (КП). Це викликало дискусії стосовно ролі УПЦ (МП) в українському суспільстві.

У сфері політики пам’яті відбулася низка комеморативних заходів із вшанування 100- річчя проголошення незалежності УНР, битви під Крутами та дня соборності України.

Тим часом наприкінці місяця Сейм Польщі ухвалив законопроект про заборону пропаганди так званої «бандерівської ідеології», чим викликав нову хвилю загострення українсько-польських відносин.

У січні ситуація на тимчасово окупованому Кримському півострові була позначена низкою обшуків та арештів кримськотатарських активістів. Актуалізується питання руйнування культурної спадщини кримських татар внаслідок так званої реставрації Ханського палацу в Бахчисараї.

Читати далі