Ігор Бураковський: Яким буде державний бюджет-2021


Ігор Бураковський, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, прокоментував, яким буде державний бюджет України на 2021 рік.

Держбюджет готувався у надзвичайно складній політичній ситуації. Фактично ми бачили два рівні політичних торгів за бюджет — всередині уряду між різного роду структурами; а з іншого боку — між парламентом і урядом. До парламенту я відношу також Адміністрацію президента (Офіс президента, — ред.). Це така традиційна ситуація для України: державні бюджети завжди приймаються в результаті таких торгів. Мені здається, цьогоріч ці торги були надзвичайно інтенсивними і їх масштаби були однозначно більшими порівняно із попередніми роками.

Бюджет приймався у ситуації великої невизначеності. Ми не знаємо, як далі підуть справи з ковідом. Нам важко передбачити економічну динаміку, ситуація може змінитися дуже швидко. Коли бюджет готувався, були очікування, що пандемія піде на спад, — натомість ми бачимо, що ситуація загострюється. У цьому сенсі ми повинні ставитися до цифр у бюджеті і певних наших прогнозних даних як до таких, які можуть змінитися.

Читати далі