Оцінка економічного впливу потенційної Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною


Інститут економічних досліджень та політичних консультацій презентував нове досдідження,  підготовлене за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Україна та Туреччина ведуть переговори про сучасну Угоду про вільну торгівлю (ЗВТ). На додаток до переговорів про взаємне скасування та зниження тарифів, як і з іншими сучасними ЗВТ, такими як ПВЗВТ між Україною та Європейським Союзом, сторони ведуть переговори про “поглиблену інтеграцію”. Важливо те, що поглиблена інтеграція включає заходи щодо зниження витрат на торгівлю та доступ до важливих ресурсів, які зменшують вартість виробництва або споживання. Зокрема, Угода про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною вплине на: (i) нетарифні бар’єри у торгівлі; (ii) бар’єри, що збільшують часові витрати на торгівлю; та (iii) бар’єри для іноземних постачальників ділових послуг, включаючи прямі іноземні інвестиції (ПІІ).

Для того, щоб оцінити економічний вплив потенційної Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною, проект розробив сучасну прикладну модель загальної рівноваги, яка включає 45 секторів економіки та сім зовнішніх регіонів.

Читати далі (англійською)