Введення воєнного стану


Щомісячний інформаційний бюлетень Центру політико-правових реформ присвячено аналізу реформування держави, зокрема у сферах парламентаризму та виборів, конституційної та судової реформ, державної служби, протидії корупції тощо.

В Україні введено правовий режим воєнного стану в 10 областях строком на 28 днів, починаючи з 28 листопада. Уночі 26 листопада РНБО України схвалила рішення запропонувати Президенту України запровадити воєнний стан строком на 60 діб на всій території України. Проте новим Указом № 393 Президент запропонував зменшити строк до 30 днів. Верховна Рада України ухвалила зазначений Указ із застереженням щодо введення його на території таких областей: Вінницької, Луганської, Миколаївської,
Одеської, Сумської, Харківської, Чернігівської, а також Донецької, Запорізької, Херсонської та внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Президент та Верховна Рада України відповідно в указі та законі не конкретизували перелік конституційних прав, які обмежуються протягом воєнного стану, та обсяг їх обмеження, що може породжувати невиправдане порушення конституційних прав громадян державними органами.

Читати далі