У грудні зросла дочасна агітація з боку кандидатів у Президенти


У грудні 2018 року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА фіксують зростання інтенсивності та масштабів дочасної агітаційної кампанії з боку потенційних кандидатів на пост Президента України, які включені до опитувань громадської думки або самостійно заявили про свою участь у майбутніх виборах.

Якщо у вересні – жовтні дочасну агітацію в значних масштабах розгорнули 13 потенційних кандидатів, то станом на кінець грудня, за оцінками ОПОРИ, 20 потенційних кандидатів здійснюють передвиборчу агітацію в різних регіонах України. Протягом 1 – 25 грудня 2018 року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували 79 регіональних візитів потенційних кандидатів на пост Президента України.

Якщо не враховувати місто Київ, в якому постійно проживає або працює значна частина потенційних кандидатів на пост Президента України, то в ракурсі уваги політичних лідерів  найбільше перебувала Дніпропетровська область. У звітний період цей регіон відвідали 7 потенційних суперників на чергових виборах Президента України, Київську область – 5, Тернопільську та Харківську –  4, 3 кандидати – Волинську, Житомирську, Івано-Франківську, Львівську, Полтавську області. До інших регіонів здійснили візити менше 3 ймовірних кандидатів. За орієнтовними даними спостерігачів ОПОРИ, потенційні кандидати повністю проігнорували у звітний період Вінницьку та Луганську області.

Читати далі