Інтернет-свобода в умовах збройного конфлікту


Громадська організація “Інтерньюз-Україна” провела експертне опитування під назвою “Дотримання свободи Інтернету в умовах збройного конфлікту”. Метою опитування було дізнатися потенційні ризики доступу користувачів до мережі та з’ясувати, чи накладає воєнний конфлікт на Донбасі обмеження діяльності журналістів та блогерів в Україні.

У період із 12 грудня 2016 року до 12 січня 2017 року фахівці ГО “Інтерньюз-Україна” у рамках реалізації проекту “Інтернет-свобода в Україні: підтримуючи засади свободи слова та безпеки в часи конфлікту ” опитали 100 респондентів з України. До цільової аудиторії опитування увійшли респонденти з трьох ключових груп: представники медіа-спільноти (професійні журналісти й редактори українських ЗМІ національного та місцевого рівня), правозахисники та експерти галузі Інтернет-технологій.

Результати опитування показали, що воєнний конфлікт на Сході України накладає обмеження на вільний розвиток Інтернету в Україні з огляду на саморегуляцію та самоцензуру в медійній сфері. Суттєва кількість експертів (43%) приймають певні обмеження свободи Інтернету для користувачів з метою забезпечення безпеки країни. В той же час майже третина (35%) респондентів опитування висловлюються проти будь-яких обмежень свободи Інтернету.

Читати далі