Візит “Інтерньюз-Україна”


З 3 по 10 червня 2018 року “Інтерньюз-Україна”, що є членом Офісу, привіз до Брюсселя 10 українських журналістів з різних областей України для ознайомчого візиту. З цієї нагоди Офіс організував низку зустрічей з Цільовою групою East Stratcom, членами Європейського парламенту та журналістами ЄС.

Члени Цільової групи East Stratcom представили українським журналістам огляд роботи та структури Stratcom, презентували  EU Disinfo Review а також аналізи, доступні на веб-сайті  EUVSDisinfo та кампанію “Moving forward together” в Україні, першу європейську кампанію, спрямовану на забезпечення позитивного наративу щодо ЄС.

Під час зустрічі з депутатом Європарламенту Майклом Галлером обговорювалися питання реформ в Україні, необхідності створення Вищого антикорупційного суду та скасування електронних декларацій для НУО, а також сприйняття процесу реформ з точки зору ЄС (з акцентом на секторах енергетики та судової системи) та децентралізації. Пан Галлер підкреслив, що українці повинні пам’ятати, що в Європарламенті все ще є  тверда більшість, яка підтримує перетворення України в “нудну”, нормальну демократію.

З депутаткою Європарламенту Ребеккою Гармс, українські журналісти обговорили стан імплементації реформ (з акцентом на навколишнє середовище), майбутні вибори, Київ-прайд, чергову зустріч в рамках Нормандського формату та шляхи закриття кордону між Росією та Україною. Пані Гармс також представила онлайн петицію та інтерактивну карту, запущену зеленими в Європаламенті, для підвищення обізнаності щодо ситуації в Росії, де в’язниці переповнені політичними в’язнями та правозахисниками, та забезпечення того, щоб Кубок світу не відвернув увагу від цього питання та заклику ФІФА співпрацювати з російськими владою, щоб їхня доля не була проігнорована. Список політичних в’язнів був наданий Меморіальним центром прав людини.

7 червня 2018 року була організована зустріч журналістів з України та ЄС з метою надання останнім огляд регіонального медіа-середовища в Україні, проблем, з якими стикаються регіональні ЗМІ, аналізу передвиборчого року в Україні крізь регіональну перспективу, а також обговорення останніх подій в медіа-просторі України.