Невже Кремль боїться фермера?


Дні народження – це, як правило, святкування. Але не для Володимира Балуха, який проведе третій поспіль день народження у в’язниці за те, що вивісив український прапор у Криму. 8 лютого українському фермерові виповнилося 48 років. Його випадок показує, як Москва жорстоко карає українців у Криму, які мають сміливість протестувати проти незаконної анексії півострова Кремлем.

Балух – «в’язень Кремля», один з багатьох українців і кримських татар, які виступають проти окупації Москвою Криму. У грудні 2013 року він вперше підняв український прапор над своїм будинком у кримському селі Серебрянка на підтримку Євромайдану в Києві.

Коли Крим був анексований у березні 2014 року, українці, які не втекли, були змушені відмовитися від своїх паспортів і прийняти російське громадянство. Балух відмовився, зберігаючи свій український паспорт. Український прапор на його будинку також залишився. Спочатку тільки Віталій Степанюк, голова сільської ради, намагався і не зміг переконати Балуха прибрати його. Врешті-решт прибула російська ФСБ і провела низку арештів. Протягом 2014 року Балух був кілька разів заарештований за “невиконання поліцейських наказів”.

Читати далі (англійською)