До закінчення процесу децентралізації ще далеко


Більшість українців підтримують реформу децентралізації, але не зовсім задоволені тим, як вона виконується. 

Про це  у коментарі газеті  Сегодня.UA сказала директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна.

“Наші дослідження показали парадоксальні речі. З одного боку, люди підтримують реформу децентралізації і вважають, що дійсно потрібно більше питань вирішувати на місцях. З іншого боку, вони взагалі не задоволені тим, як це відбувається. Ті, хто вважають, що ситуація покращилася, бачать перш за все дороги, розвиток інфраструктури, ремонт шкіл. Але вважають, що нічого не змінилося, оскільки найбільш важливі для людей речі погіршилися. Погіршилося медичне обслуговування, можливості знайти роботу, тобто те, що стосується повсякденного життя.”

На думку І. Бекешкіної, акцент реформи децентралізації повинен бути перенесений на найбільш важливі для людей аспекти життя, тобто медицину, освіту тощо.

За даними соціологічного опитування Фонду  «Демократичні ініціативи»  ім. Ілька Кучеріва, за останні три роки рівень довіри до центральних органів влади суттєво  впав і становиь  від 10 до 13%,  натомість довіра до органів місцевого самоврядування зросла. Наприклад, якщо в 2015 р. довіру головам обласних центрів становила близько 30%, то зараз 45-50%.

Читати далі