Вивчаючи досвід найкращих аналітичних центів по ту сторону Атлантики: Офіс в США


14 – 22 вересня 2015 року, Олена Пристайко, виконавчий директор Офісу зв’язку український аналітичних центрів у Брюсселі, в рамках міжнародної програми лідерства (анг. International Visitors Leadership Program), відвідала США. Мета програми – перейняти кращі практики найвідоміших аналітичних центрів США, дізнатися про поточний стан відносин України – США і налагодити контакт з українською діаспорою в США.

Візит організовано Бюром у справах освіти та культури Державного департаменту США.

Одною з головних цілей візити було вивчення можливості для зміцнення присутності української аналітики в США. Олена Пристайко представила поточні проекти і успіхи Офісу та його членів з інформування міжнародного співтовариства про реальну ситуацію в Україні та перспективи реформ і розвитку країни. Пані Пристайко дослідила рівень зацікавленості американських аналітичних центрів в ініціюванні, разом зі своїми українськими колегами, проектів та публікацій на тему України. Ці та інші питання Виконавчий директор Офісу обговорила зі старшими аналітиками, виконавчими директорами: Фонд «Спадщина», Атлантична рада, Інститут Брукінгса, Інститут миру, Інститут Маккейна, Інститут з вивчення війни, Фонд Джорджа Маршалла, Американський інститут підприємництва, інституту Гаррімана Колумбійського університету, Фонд Карнегі та Національний фонд за підтримку демократії.

Важливою частиною візиту було вивчення досвіду американських аналітичних центрів у залученні зовнішньої підтримки та пошуку шляхів диверсифікації своїх ресурсів. Пані Пристайко мала можливість отримати поради від виконавчих директорів провідних аналітичних центрів про те, як зміцнити аналітичні центри і знайти шлях сталого розвитку для організації.

Особливу увагу під час візиту було приділено темі закордонної політики США щодо України, зокрема, як ця політика формується та реалізується на практиці, і який поточний стан відносин між Україною та США. З цих питань, Пані Пристайко була проінформована представниками Держдепартаменту США, Сенату США і Палати представників, Міністерства оборони США, і Пентагону.

У рамках візиту, Виконавчий директор Офісу також зустрілася з представниками української діаспори для того щоб встановити можливості для спільної співпраці та дій Офісу, його членів та організацій української діаспори в США. Пані Пристайко відвідала Український інститут Америки, Український конгресовий комітет Америки, Організацію «Разом», і Американський центр для європейської України.

Як наголосила пані Пристайко по заверешенню візиту, головний урок це необхідність створення постійних і активних платформ для співпраці американських та українських аналітичних центрів та інформування уряду США і громадськість про те, що відбувається всередині України.