Життя у валізах: у Києві відкрилась інсталяція життя ВПО


Скільки свого життя можна помістити у валізу? Це питання, з яким близько 1,5 млн. українських внутрішньо переміщених осіб стикаються протягом останніх 5 років. Тривала війна Росії на Донбасі та окупація Криму поставили Україну на 9 місце у світі за кількістю ВПО. Завдяки підтримці Чорноморського фонду регіонального співробітництва (BST), Internews Ukraine знайшла творчий шлях, щоб привернути увагу людей до цієї проблеми.

10 травня в Музеї історії Києва було офіційно відкрито інтерактивну інсталяцію «Вмісти своє життя у валізу». Як частина соціальних проектів Internews Ukraine та UkraineWorld інсталяція має на меті пролити більше світла на соціальні проблеми України. Розділена на дві кімнати, інсталяція надає відвідувачам можливість опинитися  на місці ВПО.

З переліком предметів від модератора, гість входить до кімнати з настінною шафою, телевізором, письмовим столом зі стільцем, диваном і килимом. Все реконструюється в типову українську квартиру з повсякденними речами, які часто мають нематеріальну цінність для мешканців.

Читати далі (англійською)