Медіареформи та інформація для національних меншин


Необхідно передбачити певний баланс між захистом інформаційного простору держави (враховуючі агресію РФ) і забезпеченням специфічних потреб етнонаціональних меншин на отримання інформації своєю мовою.

Протягом серпня-вересня у 6 регіонах України (Київ, Ужгород, Закарпатська область, Чернівці, Чернівецька область, Одеса, Одеська область, Харків, Дніпро, Херсон, Херсонська область) було опитано 51 експерта стосовно питань національних меншин. Серед учасників опитування – представники ЗМІ національних меншин та корінних народів, журналісти, активісти організацій національних меншин, корінних народів, експерти з числа національних меншин, підприємці, службовці – представники національних меншин.

Більшість учасників опитування, 56,9%, зазначили, що скоріше ознайомлені з медіареформою, яка відбувається в Україні, ніж ні. Повністю ознайомленими виявилося 9,8% респондентів, не ознайомлені з процесом медійної реформи 33, 3% із тих, хто взяв участь в опитуванні.

При цьому 10, 9% учаснків опитування вказують, що реформа повністю враховує потреби представників національних меншин, скоріше враховує, ніж не враховує, вважають 28,3% опитаних. 19, 6% учасників опитування вказують, що медіареформа не враховує їхніх потреб; скоріше не враховує, вважають 41,3% тих, хто взяв участь в опитуванні.

Основним каналом отримання новин є телебачення, соціальні мережі, інтернет-видання.

Читати далі