Моніторинг тем, які піднімає російська дезінформація. Випуск №2. Зеленський може стати “кривавим”


Агенція журналістики даних ТЕКСТИ провела моніторинг тем, які піднімає російська дезінформація, за період з 27 травня  по 2 червня 2019 року.

Обмеження дослідження: теми російської пропаганди в Україні ми беремо виключно з інернет-видань, які пишуть для населення окупованих територій (для зручності ми називатимемо їх «видання з окупованих територій»), та з українських сайтів-«зливних бачків». Під терміном «зливні бачки» ми розуміємо інтернет-видання, котрі розраховані на українську аудиторію і публікують велику кількість маніпулятивних новин різної ідеологічної спрямованості. В даному дослідженні ми враховували тільки ті новини, які співзвучні з російськими дезінформаційними кампаніями.

Російські дезінформаційні видання з окупованих територій та українські “зливні бачки”, як і під час минулого періоду моніторингу, багато писали про війну на Донбасі, Президента України Володимира Зеленського й міжнародну політику. На українських “зливних бачках” ми виявили чималу кількість публікацій матеріалів штибу «вор, преступник, депутат». Як свідчить наше дослідження цього сегменту медіа-середовища, це традиційна тематика для таких видань. Однак такі матеріали про партійців БПП та оточення колишнього президента в даний момент співзвучні російській дезінформації.

Читати далі