Михайло Гончар про власний видобуток газу


Україна зможе повністю забезпечити себе у найближчі 5 років газом власного видобутку та відмовитися від імпорту чужого, впевнений президент Центру глобалістики “Стратегія XXI” Михайло Гончар.

Уряд має працювати над виходом країни на рівень повного самозабезпечення газом, наростити його видобуток та скоротити споживання. Тоді стане можливим зниження ціни на блакитне паливо для населення.

У травні 2016 року державна компанія “Укргазвидобування” презентувала Кабміну програму “20/20”. Це проект, який передбачав збільшення видобутку природного газу з 2016 до 2020 року з 14,5 мільярда кубометрів до 20 мільярдів. Якби уряд діяв ефективніше останні 3 роки, вважає Гончар, Україна змогла б забезпечити себе газом не через 5, а вже через 2 роки.

Нам потрібно наростити десь ще 5-6 мільярдів кубів газу і паралельно скороти споживання приблизно на такий же обсяг. Тоді ми отримаємо сценарій під назвою “0 імпорту газу”. Тобто, імпортний газ нам стане не потрібен, адже будемо обходитися своїм. Для цього потрібно реалізувати програму нарощування пошуково-розвідувальних робіт – пояснив Гончар.

Читати далі