Країни перехідного періоду: Україна


Виконавчий директор Офісу зв’язку українських аналітичних центрів, Олена Пристайко, стала одним із авторів дослідження про Україну відомої міжнародної організації “Freedom House”. Дослідженя стало частиною щорічної публікації Freedom House “Країни перехідного періоду” (Nations in Transit).

В аналізі йдеться про зміни, які відбулися в Україні за останній рік у 7 напрямках: національне демократичне управління, виборчий процес, громадянське суспільство, незалежні медіа, місцева демократичне управління, незалежність судової системи та боротьба з корупцією.

Щодо передбачень на 2015 рік, в дослідженні наголошується, що незаважаючи на нову політичну і громадянську реальність в Україну, яку приніс Євромайдан, шлях країни до надійної демократії не буде коротким або легким. Наступаючий рік принесе перші плоди системних змін, але серйозна загроза безпеці та соціальній стабільності буде зберігатися.

Новий уряд буде просувати реформи в деяких важливих сферах, але швидше за все, буде робити все відносно повільно. Правляча коаліція та уряд може зіткнутися з внутрішнім тертям серед політичних лідерів, у тому числі між президентом Порошенко і прем’єр-міністром Яценюком. Не можна виключати і кризи коаліції.

Економічний спад триватиме; уряд не буде в змозі покрити існуючі соціальні витрати без нових кредитів. Ці труднощі будуть експлуатуватися Росією. Ні сепаратистського конфлікту на Донбасі, ні питання про Кримську анексії, ймовірно, не буде вирішено протягом року. Тим не менш, якщо Україні вдасться домогтися істотного прогресу в галузі реформ, відновлення економіки може початися на початку другої половини 2015. Європейська інтеграція залишатиметься наріжним каменем стратегічного бачення та ідентичності України.

Читати дослідження (англійська)