Нове харчове законодавство: надання інформації про продукти


Український центр європейської політики підготував статтю “Нове харчове законодавство: надання інформації про продукти” для BlogActiv.

Завдяки Угоді про асоціацію між Україною та ЄС значні зміни будуть внесені до національного харчового законодавства, включаючи регулювання надання інформації споживачам відповідно до Регламенту (ЄС) № 1169/2011 Європейського Парламенту та Ради від 25 жовтня 2011 року про надання споживачам інформації про продукти харчування. Прийняття цього Регламенту забезпечить високий рівень захисту здоров’я та інтересів споживачів шляхом надання всієї необхідної інформації, яка допоможе їм приймати обґрунтований вибір продуктів харчування та визначати обов’язки операторів ринку, відповідальних за інформацію про продукти харчування.

Необхідність нових правил інформування споживачів про їжу, яку вони купують, також пов’язана зі скасуванням державних стандартів. Раніше держава регулювала всі процеси виробництва харчових продуктів через стандарти, що часто створювало незручності та обмеження для виробників (наприклад, модифікація упаковки чи випуск нового продукту вимагав прийняття нового державного стандарту, хоча це не було пов’язано з безпекою харчових продуктів). За цією системою відповідальність за харчовий продукт зберігалася за державою.

Читати далі (англійською)