Нові стандарти звітності для видобувних компаній в Україні


Андрій Білоус, аналітик DiXi Group, підготував статтю для BlogActiv.

Україна має достатньо запасів природного газу для задоволення власного попиту. Відповідно до Статистичного огляду світової енергетики 2017 р. Україна посідає друге місце серед європейських країн за своїми доведеними запасами газу (1,1 трлн. кубометрів), лише Норвегія йде попереду (1,7 трлн. кубометрів). Однак це лише четверте місце за обсягами виробництва( близько 20 млрд. кубометрів), а Норвегія видобуває в 6 разів більше – 123 млрд. кубометрів.

У той же час Україна залишається залежною від імпорту природного газу. У 2017 році загальний обсяг споживання газу складав 32,2 млрд. кубометрів, з яких 14,1 млрд. кубометрів (43,8%) було імпортовано. За даними звіту Ініціативи прозорості видобувних галузей України (ІПВГ), доходи бюджету в 2016 році склали майже 132 млрд. грн. (5,15 млрд. дол.) або 5,4% ВВП.

На цьому тлі уряд визначив реформу видобувної галузі серед своїх пріоритетів як для досягнення енергетичної незалежності, так і для підвищення темпів економічного зростання. Інакше кажучи, уряд ставить перед собою завдання створити належні умови для роботи видобувних компаній.

Читати далі (англійською)