Не лише реформа: як ЄС і НАТО можуть змінити протидію тероризму СБУ


Тарас Тарасюк, Інститут євро-атлантичного співробітництва, проаналізував, як ЄС і НАТО можуть змінити протидію тероризму СБУ.

Україна сім років протидіє  російським військовим проксі на Донбасі. Проте приклад теракту в Луцьку в липні 2020 року, або ж вбивства фанатиком у Кривому Розі 9 листопада 2020 року, вказують на слабку систему внутрішньої безпеки поза ООС. Нещодавній приклад спроби терактів у Закарпатті також дає чіткий сигнал – терористична загроза реальна для України. Не варто ігнорувати і цілу низку затримань вербувальників Ісламської держави на території України в 2020-21 рр., а також претензії ІДІЛ на південь України. Ми вже є ареною протидії не лише російським провокаціям та формуванням, але й частиною світової битви з тероризмом.

Тероризм та екстремізм – глобальні виклики, котрі стосуються всіх без виключення. І участь України у нових форматах протидії тероризму важливе як і військовий спротив РФ. Особливо цей досвід потрібен для нівеляції проксі-груп РФ, котрі можуть спекулювати, або радикалізувати українців проти Києва. Саме проросійські маргінальні проксі стали основою для російських формувань на Донбасі в 2014-ому році.

Читати далі