Морська газова інфраструктура в протидії Росії НАТО на східному фланзі: потенціал для гібридного використання в Чорному та Балтійському морях

У новому дослідженні експерти Центру глобалістики “Стратегія XXI” вивчили можливості військового використання “Північного потоку 2” у Балтійському морі та “Турецького потоку” у Чорному морі.
Росія може використовувати трубопроводи для обґрунтування збільшення своєї військової присутності у водах обох морів, а також на узбережжі. Існує необхідність захистити стратегічно важливу морську інфраструктуру, спільні та взаємовигідні російсько-німецькі, російсько-турецькі та російсько-болгарські газові торговельні відносини, а також нейтралізувати загрози, що постають перед НАТО, США, Україною, Польщею та країнами Балтії, які, згідно з російським поглядом, готові вдатися до агресивних дій, спрямованих на блокування / знищення нової інфраструктури, оскільки вони активно виступають проти неї.
Згідно з цим підходом, ймовірність сценарію гібридного окупації Прибалтики та збільшення сил у Калінінградській області під приводом створення зони безпеки для більшої сек’юритизації основного російсько-європейського та російсько-німецького газотранспортного маршруту різко зростає. У цьому випадку можна очікувати, що такі члени НАТО, як Німеччина, Туреччина та Болгарія, можуть не бути на боці Альянсу, а навпаки. Тому, знову ж таки, найкращий варіант для Європи – відмовитися від “Північного потоку 2”, а для Сполучених Штатів – заблокувати його всіма можливими засобами.