20.02.2015, ОПОРА. Заява «Про ризики бездіяльності парламентської коаліції щодо реформування виборчого законодавства»


Громадські організації закликають коаліцію Верховної Ради виконати забов’язання взяті на себе у листопаді 2014р., а саме прийняти законодавство про парламентські вибори протягом І кварталу 2015 року, а реформу законодавства про місцеві вибори – протягом першого півріччя 2015 року.

Як наголошується у Заяві, жодних кроків у цьому напрямку не було зроблено. Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман після зустрічі з Головою Венеціанської Комісії Джанні Букіккіо, дав усне доручення створити Робочу групу з питань реформування виборчого законодавства, яке так і не було виконано.

Реформа виборчого законодавства не потребує суттєвих інвестицій, разом з тим, її реалізація є неодмінною передумовою отримання Україною зовнішньої макроекономічної допомоги, у тому числі – від Європейського Союзу, йдеться у заяві. Більше того, бездіяльність Парламенту ставить під сумнів наявність політичної волі та посилює ризики того, що наступні парламентські та місцеві вибори вчергове супроводжуватимуться підкупом, зловживанням адміністративним ресурсом та іншими порушеннями.

Читати більше

Організації, які підписали заяву: «Інтерньюз-Україна», Громадянська мережа ОПОРА, Український незалежний центр політичних досліджень, Міжнародна фундація виборчих систем (IFES-Україна), Ініціатива «Реанімаційний пакет реформ», Громадський рух «ЧЕСНО», Інститут Медіа Права, Фундація «Відкритий діалог», Фундація «Відкрите суспільство».