Лише поодинокі миротворчі місії завершуються реальним встановленням миру – військовий експерт


Введення миротворців на Донбас не є нереальним, але питання в тому, наскільки ця місія, її мандат і склад будуть відповідати задекларованим цілям. В будь-якому разі це може бути крок до припинення кровопролиття, але наступить завтра, коли ця місія буде звідти виходити, що Україна отримає?


Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник переконаний, що заява президента РФ Володимира Путіна щодо введення миротворців ООН на лінію розмежування на Донбасі зумовлена його бажанням перемогти у війні з Україною, тому Росія намагатиметься використати ідею миротворчої місії у власних інтересах.

«Потрібно виробити чіткий план, алгоритм дій України стосовно реалізації такої ідеї. Зокрема, статус Росії як агресора до кінця не формалізований та не визначений. Росія бере участь в «нормандському форматі» не як сторона конфлікту, а як посередник. Тому для того, щоб ставити ідею про розгортання миротворчої місії на Генасамблеї, має бути завершений процес насамперед на національному рівні. У нас є низка законів, заяв, постанов, але при цьому всьому Росії все-таки залишили можливість заперечувати її учать як сторони конфлікту на Донбасі», – наголосив експерт.

Джерело – інформаційне агентство Уніан