Миротворча місія на Донбасі: Чи бажана? Чи можлива? За яких умов? – опитування експертів


Експерти підтримують введення миротворчого контингенту на окуповані території Донецької та Луганської областей, однак більшість не вважає перспективу  розміщення миротворців з мандатом ООН  реалістичним сценарієм.

Експертне опитування було проведене 27-29 вересня 2017 року Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва за сприяння Громадської ради при МЗС.

Населення також підтримує ідею введення на Донбас міжнародного миротворчого контингенту і ця підтримка продовжує зростати. Тепер вона становить понад 60%, і лише п’ята частина населення виступає проти. Єдиним макрорегіоном, де кількість противників миротворців майже така сама, як і число прихильників, є Південь (38% – проти; 36% – за).

Найоптимальнішим для української сторони, на думку експертів, є участь у миротворчій операції представників Сполученого Королівства, Сполучених Штатів, а також Польщі та країн Балтії.

Експерти не змогли назвати конкретний перелік країн, приналежність миротворців до яких задовольнить як Росію, так і Україну. Серед названих варіантів дещо частіше згадувалась Німеччина.

Саме введення миротворців ще не означатиме  розв’язання конфлікту, а результат залежатиме від складу цих сил та умов, за яких вони будуть розміщені – таку думку поділяють більше половини експертів.

Читати далі