В Києві відбувся Personal Democracy Forum


У Києві 25-26 вересня відбувся Personal Democracy Forum, щорічна конференція, яка об’єднала топових технологів, учасників кампаній, урядових посадовців, журналістів та науковців для дводенного марафону презентацій, воркшопів та відкриття можливостей для налагодження зв’язків у сфері викликів громадських технологій.

Близько 200 учасників з України, Польщі, Боснії і Герцеговини, Білорусі, Молдови, Казахстану, Угорщини, США, Литви, Німеччини, Румунії, Хорватії, Ізраїлю, Грузії та інших країн дізнались про використання відкритих даних для запровадження більш надійних виборів, електронні інструменти для контролю за владою та бізнесом, як ефективно працювати з місцевою владою над відкриттям даних.

«Відкриті виборчі дані ще тільки зароджуються. Потрібно буде ще багато цих даних збирати, перш ніж ми зможемо їх гарно використовувати. Чому так важливо знати про вибори? Якщо вони проведені достовірно, то забезпечується мирна передача влади, забезпечується відповідальність влади, можливість переконатись, що обранці правильно нас представляють», – зазначив під час свого виступу представник Національного демократичного інституту (США) Майкл МакНалті.

Космін Пожерану (Funky Citizens) поділився з учасниками досвідом використання соціальної мережі Фейсбук як медіа під час заворушень у Румунії, Денис Бігус із Канцелярської сотні  запевнив, що благодійність може бути веселою, а представниця Electronic Frontier Foundation Джилліан Йорк розповіла, кому належить Інтернет.

У своєму заключному слові координаторка виборчих та парламентських програм Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовськазазначила: «Найбільше сьогодні завдання активних, молодих активістів, тих людей, які хочуть використовувати технології – знайти «золоту середину» між технофілами та технофобами.”

Читати далі