Політичний аналіз подій за період з 28 січня по 4 лютого 2018 року


Вища кваліфікаційна комісія суддів демонструє різні стандарти поведінки, взаємодіючи з Громадською радою міжнародних експертів і Громадською радою доброчесності.

1. Експертна позиція ЦППР

В Україні паралельно тривають процеси формування Вищого антикорупційного суду і Верховного Суду (до заповнення вакантних посад). Обидва проводить Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС), але до першого процесу залучена Громадська рада міжнародних експертів (ГРМЕ), а до другого – Громадська рада доброчесності (ГРД).

28 січня 2019 року ГРМЕ провела останнє спільне засідання з ВККС з відбору суддів Вищого антикорупційного суду. За результатами спільних засідань 39 кандидатів із 113 припинили подальшу участь у конкурсі через невідповідність критеріям, визначеним законом. 3 кандидати закінчили участь у конкурсі з власної ініціативи. До того ГРМЕ поставила під сумнів доброчесність 49 кандидатів. Отже, у 86% сумнів ГРМЕ призвів до вибуття кандидатів з конкурсу.

Натомість у конкурсі до нового Верховного Суду станом на 1 лютого 2019 року ВККС провела співбесіду з 97 кандидатами. Щодо 28 з них ГРД надала негативні висновки. ВККС припинила участь у конкурсі лише 6 кандидатів з негативними висновками ГРД.

Читати далі