Політичний портрет воюючої Харківщини: Топ-5 політичних трансформацій


77 років тому Друга світова війна завершилась перемогою над нацизмом, яку цивілізований світ вшановує лозунгом «Never again». Однак, вже 77 днів Україна повномасштабно переживає це «неможливе повторення», і найзапекліші бої ведуться, зокрема, на Харківщині, де протягом війни 22 з 56-ти територіальних громад опинилися у повній або частковій тимчасовій окупації.

Аналітичний центр «Обсерваторія демократії» представляє першу частину моніторингу політичного життя Харківщини під час війни. У цьому матеріалі з найяскравіших персональних кейсів складено загальний «політичний портрет» регіону в особистостях, чиї позиції та дії виявились напрочуд різними та подекуди несподіваними.

№1. Костянтин Немічев (керівник батальйону харківського спецпідрозділу «KRAKEN», очільник обласної організації «Національного корпусу»)

26-річний Костянтин Немічев не є абсолютно «новим обличчям» для харківської політики – у 2019 році він висував свою кандидатуру до Верховної Ради в 170-му окрузі (Московський район Харкова), в березні 2021-го його було обрано головою Громадської ради при Харківський облдержадміністрації, а восени 2021-го Немічев балотувався на позачергових виборах мера (посів 4-е місце з результатом 4,26% або 12 295 голосів).

Читати далі