Пористі обмеження: чому санкції проти анексії Криму не працюють


Економічний тиск може бути ключовим способом змусити Росію припинити агресію проти іноземних держав. Але він не працює повністю, як планувалося. Численні компанії та приватні особи знаходять спосіб обійти, відкрито або латентно, санкції, введені ЄС та США щодо анексії Криму Росією. Анна Кислицька з UkraineWorld детально розглянула їх.

Вже певний час і успішно, численні міжнародні компанії повернулися в Крим і працюють з Росією, порушуючи санкції, введені внаслідок анексії. Дивлячись на недавній аналіз Харківської правозахисної групи, ми бачимо, що після останнього скандалу з Siemens компанія не була самотньою: MAN, Adidas, Metro Cash & Carry, Auchan, Volkswagen, DHL, Visa та Mastercard – компанії, що встановили зв’язки з російською адміністрацією в анексованому Криму.

У 2015 році в Крим прибули турбіни Siemens, які офіційно за контрактом мали бути доставлені на електростанцію в Тамані (Росія). Siemens не отримав жодних штрафів за порушення санкцій, оскільки російський суд, як очікувалось, відмовлявся їх конфіскувати. Юридична фірма в Британії прокоментувала цю справу, зазначивши, що “бізнес-компанії ЄС можуть почати менш охоче торгувати з російськими компаніями через побоювання полегшити обхід торговельних обмежень ЄС”. Але практичний підрив допомагає деяким західним компаніям уникати наслідків та працювати з Росією.

Читати далі (англійською)