Третій рік Президента Петра Порошенка – експертне опитування


Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва 17–23 травня 2017 року провів експертне опитування, щоб з’ясувати думки експертів щодо основних досягнень і невдач Петра Порошенка протягом третього року його каденції та узагальнити рекомендації експертів щодо його наступних кроків.

 

Головним досягненням за третій рік перебування Порошенка на своїй посаді експерти назвали довгоочікувану угоду про безвізовий режим між Україною та ЄС. Серед інших досягнень Президента експерти насамперед називали: продовження санкцій проти Росії та збереження антиросійської коаліції; посилення обороноздатності та продовження реформ збройних сил; відносну стабілізацію політичної ситуації та стабілізацію ситуації на фронті.

До найбільших невдач експерти віднесли відсутність прогресу в боротьбі з корупцією і повільний темп реформ.

Головним завданням для Президента у внутрішній сфері, на думку експертів, є проведення реальної боротьби з корупцією. Ця думка пріоритетна третій рік поспіль. Експерти також порадили Президентові завершити судову реформу, ініціювати виборчу реформу  та сприяти проведенню земельної реформи.

На зовнішній арені Порошенку, на думку експертів, необхідно активізувати діалог зі США  і розширити «нормандський формат» за рахунок США. Важливим також є поглиблення співпраці з ЄС, виконання Угоди про асоціацію та активізація співпраці з НАТО.

 

Читати далі