Вибори-2019. Рейтинги кандидатів (модель «poll of polls»)


Агенція журналістики даних ТЕКСТИ взяла всі соціологічні опитування, яким можна довіряти, і показала на графіку агреговані рейтинги (потенційних) кандидатів у президенти України на виборах 2019 року, у відсотках від тих виборців, що збираються голосувати. Кожна точка інтерактивна і показує дані опитування.

Кожна лінія — це динаміка медіанного значення рівня підтримки, який ТЕКСТИ порахували за допомогою імовірнісної моделі. Далі всюди замість слів «рейтинг кандидата» використовується вираз «рівень підтримки».

Пам’ятайте, що значення рівня підтримки у вигляді одного числа — це завжди спрощення. Результатом цієї моделі є розподіл імовірності для рівня підтримки, і окрім серединного значення (медіани), потрібно звертати увагу на можливий «коридор значень». Тому дивіться на смугу однакового кольору навколо кожної лінії — це коридор усіх можливих значень рівня підтримки для даного кандидата. Тобто, з великою ймовірністю (0.95, або 95%) саме у цьому діапазоні знаходиться рівень підтримки. Найбільш імовірними є показники ближче до лінії, по краях смуги — менш імовірні значення.

Наголошуємо — це агрегований рівень підтримки кандидата згідно різних опитувань. ТЕКСТИ не роблять тут прогнозу результатів виборів!

Переглянути графік