Як неймовірна дипломатія може запобігти застосуванню Росією зброї масового знищення в Україні


Аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» Петро Бурковський проаналізував можливі мотиви, цілі та наслідки застосування путінською армією хімічної зброї та розглянув заходи, які можуть запобігти такому розвитку подій і завадити подальшому знищенню українських міст повітряними та ракетними ударами.

У заяві після позачергової зустрічі в Брюсселі лідери НАТО попередили Росію про «тяжкі наслідки», якщо вона використає хімічну або біологічну зброю у війні проти українського народу та армії. Це сталося після того, як радник із національної безпеки США приватно та французький дипломат відкрито сказали своїм російським колегам, що будь-який вид хімічної чи бактеріологічної атаки в Україні означатиме нестерпну ескалацію. Більше того, перед самітом канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив пресі, що прямо повідомив президента Росії Путіна, що такий напад буде неприйнятним і непробачним.

Західні країни стурбовані тим, що офіційні заяви Росії про «українські секретні лабораторії», які нібито розробляють хімічну та біологічну зброю, насправді є спробою маскування такої атаки з боку російської сторони.

Читати далі