Перспективи досягнення енергетичної незалежності в газовому секторі


Тарас Ткачук, аналітик DiXi Group, проаналізував перспективи досягнення Україною енергетичної незалежності в газовому секторі.

Енергетична безпека України на сьогодні є одним із найважливіших пріоритетів держави і ринок природного газу не є виключенням. Покриття поточних обсягів імпорту газу потужностями власного видобутку дозволить державі не залежати від кон’юнктури зовнішніх ринків, значно зменшити тиск на валютний ринок та позбутися спекуляцій з боку РФ.

Розуміючи нагальну необхідність збільшення обсягів видобутку як державними так і приватними компаніями, Кабінет Міністрів України в грудні 2016 року своїм розпорядженням № 1079-р схвалив Концепцію розвитку газовидобувної галузі України. Цей документ має на меті визначення умов та заходів, що сприятимуть збільшенню обсягів власного видобутку природного газу. Виконання зазначених заходів дозволить зменшити залежності від імпорту енергоносіїв, залучити інвестицій в енергетичну галузь і забезпечити енергетичну незалежності України. Одночасно це сприятиме раціональному використанню енергетичних ресурсів та управлінню галуззю з урахуванням принципів верховенства права, недискримінаційної участі всіх заінтересованих сторін, прозорості, а також забезпеченню соціальних стандартів, подальшому вдосконаленню політики в нафтогазовому секторі. Реалізація даної концепції передбачає збільшення державними та приватними підприємствами обсягу видобутку природного газу до 27,6 млрд. куб. метрів у 2020 році.

Читати далі