Возвеличення Путіна та нападки НАТО. Моніторинг росЗМІ за 13–19 червня


Російські дезінформатори й далі присвячують війні та її наслідкам для Росії кожну третю новину. А Texty.org.ua аналізують новини російських сайтів та оглядають, що ворог розповідає власному населенню про напад на Україну. Для цього експерти проаналізували майже 22 тис. новин з російських державних ЗМІ та маніпулятивних сайтів, які прицільно поширюють російську дезу.

Західна зброя вбиває мирних громадян Донбасу

Минулого тижня росЗМІ активно писали про успіхи російської армії на Донбасі: “Заблокированные на заводе «Азоте» в Северодонецке боевики подают сигналы о том, что готовы к переговорам”. Неспроможність повністю захопити Сєвєродонецьк пояснювали спротивом під дулами “заградотрядов”.

Також говорили, що західна зброя для України не впливає на темпи війни: “По его словам, иностранная артиллерия, поставляемая на Украину, никакого влияния на фронтовую ситуацию не имеет, а несёт опасность только для мирного населения”, “запасы для помощи «незалежной» уже подходят к концу. То, что успело прибыть, во многом уничтожено российскими и союзными (зверніть увагу на це слово  цікаво, яких союзників Росія має на увазі,  ред.) войсками, а военного производства у самих украинцев нет”.

Читати далі