Підсумки виборів в ОТГ Харківської області: гендерний аналіз


Рівні можливості для самореалізації в політиці і для чоловіків, і для жінок – це актуальний тренд, який відповідає європейським цінностям. Аналітичний центр «Обсерваторія демократії» проводить гендерний аналіз результатів нещодавніх виборів в 7 ОТГ Харківської області і досліджує взаємозв’язок реформи децентралізації з рівними можливостями для чоловіків і жінок в українській політиці.

Що стосується безпосереднього прояву гендерного розриву, найгірші показники співвідношення кількості чоловіків і жінок Україна демонструє в сфері політичної участі. Згідно з даними згаданого Звіту про глобальний гендерний розрив за 2017 рік, Україна займає 103 місце з 144 країн за показниками представництва жінок в політичній сфері.

Передбачалося, що виправити ситуацію з гендерним дисбалансом у політичній сфері допоможе введення Законом «Про місцеві вибори в Україні» 2015 року обов’язкової 30%-ї квоти представників протилежної статі у виборчих списках партій.

Що стосується безпосередньо гендерного ракурсу підсумків жовтневих виборів в 7-ми ОТГ, то можна стверджувати, що на такому локальному рівні політичне представництво більш збалансоване, ніж на рівні обласної ради та Верховної Ради.

Відсоток жінок, обраних до рад 7 ОТГ (42%), збігається з відсотком жінок-кандидатів – це свідчить про відсутність у виборців будь-яких значущих гендерних електоральних установок.

Читати далі