Знову Росія у воріт: що думають українці?


Артем Ремізов, старший науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, підготував матеріал у рамках проекту «3DCFTAs».

Понад місяць увага західного експертно-політичного істеблішменту спрямована на кордон між Україною та Росією, в безпосередній близькості від якого остання скупчує свої війська. Нещодавня онлайн-зустріч президентів Росії та США не принесла бажаної деескалації. Навпаки, тепер Росія намагається отримати вигоду з нарощування військових сил, публічно пропонуючи США та НАТО укласти договори про «гарантії безпеки», які, зокрема, унеможливлять подальше розширення НАТО та змусять Альянс припинити свою діяльність у Східній Європі, на Південному Кавказі та в Центральній Азії.

Аналізуючи шляхи припинення поточної напруженості, деякі спостерігачі, як правило, зосереджуються насамперед на геополітичних планах і мотивах керівництва Росії, США та ЄС, применшуючи інтереси України як держави, яка найбільше страждає від агресивної політики свого північного сусіда. Таким чином, щоб мати повну картину, перш ніж робити поспішні висновки, важливо зрозуміти, що думають громадяни України про поточну ситуацію і як це співвідноситься із зовнішнім уявленням про настрої в українському суспільстві.

Читати далі (англійською)