Російський шантаж у Раді Європи?


Рада Європи може стати першою європейською інституцією, яка скасує санкції, запроваджені Парламентською асамблеєю (ПАРЄ) проти Росії через анексію Криму та військову агресію на Сході України.
Якщо це станеться, це стане головним ударом для захисту демократичних цінностей на європейському континенті, пишуть Володимир Єрмоленко та Сергій Сидоренко.

Переговори щодо відновлення голосування в Росії та інших прав в ПАРЄ не є новими, але вони ніколи не були такими  активними, як сьогодні. Збиток у розмірі 20 млн. євро на рік, а також загроза, що Росія вийде з Ради Європи, змінили ситуацію. Організація близька до компрометування своїх цінностей у відповідь на російський шантаж.

Рада Європи зараз є полем бою між прихильниками “відновлення міжпарламентського діалогу з Росією” та їх супротивників, які виступають за те, щоб організація мала дотримуватися своїх цінностей та принципів.

Росія не виконала жодних умов, перерахованих раніше в резолюціях ПАРЄ, для остаточного скасування санкцій, і не показує жодної готовності до цього.

Незважаючи на це, кілька політичних лідерів ПАРЄ, за підтримки Генерального секретаря Ради Європи  Турбйорна Ягланда, намагаються відновити відносини з російською делегацією по схемі “бізнес як завжди”. Остаточне рішення має бути прийняте у Страсбурзі під час сесії ПАРЄ – наступна запланована на січень.

Прихильники повернення Росії мають ряд аргументів, від фінансових до діалогових. Найбільш сильним є наступне: вони говорять, що якщо Росія не отримає поступок від Ради Європи, вона може залишити Раду Європи, поставити себе поза юрисдикцією Європейського суду з прав людини, і 140 мільйонів громадян Росії стануть заручниками погіршення умов прав людини в країні.

Дозвіл Росії порушувати правила Ради Європи лише для того, щоб вона залишилася в організації, може відкрити ящик Пандори. Це дозволить Кремлю використовувати стратегію шантажу знову і знову, і відкриє шлях для інших членів РЄ за прикладом Росії.

Читати далі (англійською)