Російський спрут в дії: кейс “Україна”


Центр глобалістики «Стратегія ХХІ» представив аналітичну публікацію «Російський спрут в дії. Кейс «Україна», підготовлену експертною групою проекту «Російський лобізм в Україні в контексті виборів 2019 року: джерела живлення, канали проникнення, механізми запобігання» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Видання присвячено аналізу російських впливів, лобізму та підривної діяльності в Україні в умовах розв’язаної РФ агресії гібридного типу, яка триває вже сьомий рік.

Стосується широкого кола питань, пов’язаних як з інформаційними впливами, веденням пропаганди, так і з системною довгостроковою діяльністю, спрямованою на створення неофіційних груп впливу, неурядових організацій, ЗМІ та інших елементів розгалуженої мережі російських впливів у суспільстві та органах державної влади. Розглянуто проблему створення і функціонування бізнесструктур, які живлять відповідні мережі та приховано сприяють поширенню російських впливів у різних сферах суспільного життя та на різних рівнях влади.

Читати далі