Російські приватні військові компанії, які воюють в Україні та Сирії


Чи знаєте ви Дмитра “Вагнера” Уткіна, командира російської приватної військової частини, названої на його честь? Він несе відповідальність за значну частину нападів на українську армію. Він також є доказом участі Кремля в конфлікті в Криму та на Донбасі.

16 жовтня 2017 року група Європейських консерваторів та реформаторів Європейського парламенту (ECR) організувала конференцію, присвячену російським приватним військовим компаніям, які воюють в Україні та Сирії. Доповідачі приділили особливу увагу розгортанню Російської приватної військової компанії під командуванням Дмитра Уткіна з позивним “Вагнер”. Українські високопосадовці з Міністерства інформаційної політики України представили аудиторії аналіз таких питань: якими є дії цієї російськової приватної військової компанії та як вони послужили війні в Криму та на Сході України.

Анна Фотига, депутат Європарламенту (ECR), відкрила дебати, підкресливши необхідність приватних військових компаній зберігати мир на нестабільних територіях. Проте ситуація з приватною військовою компанією “Вагнер” є абсолютно іншою, оскільки вона служить для приховування реальної агресивної ролі Росії в Україні та Сирії. Європа дуже скептична, коли чує, що Росія намагається розв’язати конфлікт в Україні. Знаючи про компанію “Вагнер”, ми маємо причини для цього.

Фотига: “Для довіри і миру нам потрібні надійні партнери. Приватна військова компанія “Вагнер” в Україні показує, що Росія такою не є”.

Дмитро Золотухін, Заступник міністра, Міністерство інформаційної політики України,  поділився аналізом його міністерства з приводу катастрофи Іл-76МД, яка спричинила загибель 40 українських десантників і дев’яти членів екіпажу 14 червня 2014 року. Маючи записи телефонних розмов, Міністерство зуміло довести, що літак зазнав катастрофи через компанію “Вагнер” під командуванням військових чиновників* з Росії та окупованих територій України. Викриваючи ці зв’язки, Україна хоче продемонструвати для всіх безпосередню роль Росії в конфлікті на Сході України.

*А саме: Ігор Плотницький, міністр оборони так званої “ЛНР”; генерал-полковник Микола Богдановський, перший заступник начальника Генерального штабу Збройних сил Росії; генерал-майор Євген Нікіфоров, командувач 2-го армійського корпусу  збройних сил РФ, а також Дмитро Уткін, начальник приватної військової компанії “Вагнер”.

Золотухін: “Розкрити, засудити і боротися з цими питаннями – це не тільки про Україну. Йдеться про врегулювання загроз демократії”.

Еміне Джапарова, Перший заступник Міністра, Міністерство інформаційної політики України, підкреслила важливість інформації та комунікації під час кризи. Перше, що Росія зробила в Криму та на Донбасі, – це захоплення комунікаційної інфраструктури, яку вони зараз використовують для розповсюдження російських пропагандистських каналів на окупованих територіях України. Росія використовує комунікацію як руйнівний інструмент для розповсюдження хаосу в країні. Саме тому Україні довелося заборонити російські канали.

Джапарова: “Заборона російських каналів в Україні – це не про пропаганду та свободу слова, це про запобігання хаосу”.