Війна РФ проти України: енергетичний вимір (17 червня)


DiXi Group підготувала черговий alert щодо енергетичного виміру війни РФ проти України.

  • Станом на 14 червня 86% деокупованих населених пунктів (близько 875 міст та селищ) забезпечені електроенергією. Станом на 16 червня через пошкодження, обумовлені бойовими діями, в Україні знеструмлено 751 населений пункт (близько 624 100 споживачів).
  •  По Україні протягом тижня близько 182 000 – 178 500 споживачів перебували без газопостачання.
  •  Енергетична інфраструктура України продовжує зазнавати руйнувань і збитків. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, майже 5% генеруючих потужностей зруйновано, а 35% знаходиться на окупованих територіях. Через обстріли військами РФ виведено з ладу понад 50% теплових потужностей, 30% сонячної та понад 90% вітрової генерації; видобуток газу впав приблизно на 12-15%.
  •  Україна закликає ЄС до протистояння тактиці “газового салямі” Росії. На думку президента DiXi Group Олени Павленко, кубометр за кубометром обмежуючи постачання російського газу країнам Європи, Путін чекає, коли хтось почне панікувати і йти на поступки щодо відмови від санкцій, їх послаблення чи принаймні продовження статус-кво в торгівлі енергоносіями. Єдиною виграшною лінією є усвідомити, що будь-які поступки агресору лише посилюють його бажання нарощувати тиск.

Читати далі