Війна РФ проти України: енергетичний вимір (22 червня)


DiXi Group підготувала черговий alert щодо енергетичного виміру війни РФ проти України.

  • По Україні близько 610 700 споживачів не мали електропостачання, близько 176 700 споживачів перебували без газопостачання.
  • Нові кібератаки РФ на об’єкти критичної інфраструктури України зафіксували у Держспецзв’язку. Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA виявила розповсюдження електронних листів зі шкідливими документами, які використовують теми ядерного тероризму та звернень від податкової.
  • За даними ДП “Оператор ринку”, понад 47% електроенергії, проданої у травні на РДН та ВДР, походило з гідроенергії, приблизно по 20% припадало на електроенергію, вироблену з ядерного палива та відновлюваних джерел, біля 10% – на електроенергію, вироблену з вугілля та газу.
  •  Держава встановила фактично повний контроль на ринку газу. За інформацією голови правління “Нафтогазу” Юрія Вітренка, компанія забезпечує постачання газу для 100% підприємств ТКЕ та майже 98% домогосподарств. Крім того, група контролює близько 60% обсягу розподілу газу через власні та передані в управління оператори ГРМ.

Читати далі