Війна РФ проти України: енергетичний вимір (cтаном на 15 травня)


DiXi Group підготувала черговий alert щодо енергетичного виміру війни РФ проти України.

  • По Україні близько 704 900 споживачів (з них 19 700 – через негоду) не мали електропостачання, понад 228 600 споживачів перебували без газопостачання.
  •  “Донецькоблгаз” попередив про можливе припинення газопостачання в усій Донецькій області та регіоні через перекриття окупантами транзитного та внутрішнього магістрального газопроводу, що експлуатувався “Оператором ГТС України”. Хоча оператор ГРМ та “ОГТСУ” спільно з військовою адміністрацією шукають шляхи вирішення проблеми, мешканцям області рекомендують шукати альтернативу газопостачанню (зокрема, через використання електроенергії).
  • Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що останнім фактором для оголошення “ОГТСУ” форс-мажору щодо транспортування газу через точку з’єднання “Сохранівка” стали несанкціоновані відбори окупантами газу із транзитного потоку, які ймовірно пішли на споживання Луганської ТЕС та інших промислових об’єктів на непідконтрольних територіях.
  •  Міненерго очікує на розгортання спільної платформи ЄС для закупівлі газу, яка дасть змогу Україні купувати “блакитне паливо” за вигіднішими цінами. За словами міністра Германа Галущенка, більш активний імпорт газу в Україну розпочнеться влітку.

Читати далі