Війна РФ проти України: енергетичний вимір (cтаном на 16 травня)


DiXi Group підготувала черговий alert щодо енергетичного виміру війни РФ проти України.

  • По Україні близько 686 000 споживачів не мали електропостачання, 216 500 споживачів перебували без газопостачання.
  •  За даними “Енергоатома”, окупанти вздовж всього периметра ЗАЕС вирили окопи, розмістили мішки з піском, бетонні блоки та інші інженерні загородження, а також заборонили співробітникам станції приходити на роботу з телефонами. Разом з тим, в Енергодарі спостерігається відчутне зменшення кількості озброєного контингенту РФ.
  • Як деталізували керівники “Нафтогазу” Юрій Вітренко та “ОГТСУ” Сергій Макогон, транзит газу через точку з’єднання “Сохранівка” припинився через несанкціоновані відбори транзитного газу окупантами, який вони використовували для постачання на Луганську ТЕС та інші промислові об’єкти, зокрема Алчевський меткомбінат та Стаханівський феросплавний завод.
  •  Генеральний директор “ОГТСУ” Сергій Макогон повідомив, що потужності української ГТС дозволяють імпортувати газ із LNG-терміналів Литви, Польщі, Хорватії та Греції. Загальний обсяг гарантованих потужностей імпорту складає 54 млн куб. м на добу – 42 млн куб. м зі Словаччини, 8 млн куб. м з Угорщини, 4 млн куб. м з Польщі.

Читати далі