Війна РФ проти України: енергетичний вимір (cтаном на 19 травня)


DiXi Group підготувала черговий alert щодо енергетичного виміру війни РФ проти України.

  • По Україні близько 609 600 споживачів не мали електропостачання, близько 187 000 споживачів перебували без газопостачання.
  • Луганську область було повністю знеструмлено. Внаслідок російських обстрілів зазнала пошкоджень остання велика підстанція, а також високовольтна лінія передач 220 кВ; ремонт неможливий до завершення бойових дій.
  •  Пожежа у Зоні відчуження продовжується і за масштабом є найбільшою за поточний рік, охоплюючи площу більше 1 500 га. Гасіння значно ускладнене вітром, обмеженими технічними ресурсами через наслідки окупації (викрадення та знищення великої кількості спецтехніки і пального), а також через загрозу вибухів мін. Радіаційний фон поки залишається у межах норм.
  •  Віце-прем’єр рф Марат Хуснуллін зробив провокаційну заяву, запропонувавши Україні купувати електроенергію, вироблену Запорізькою АЕС; в іншому випадку, вона “працюватиме на РФ”. “Укренерго” та “Енергоатому” заявили, що ЗАЕС перебуває під контролем українських фахівців, працює в ОЕС України, а постачання електроенергії в РФ фізично неможливе (ОЕС не має зв’язків з енергосистемою Росії). При цьому, будь-яка зміна ситуації на ЗАЕС буде означати ескалацію ядерного тероризму з боку РФ.

Читати далі