Війна РФ проти України: енергетичний вимір (cтаном на 30 травня)


DiXi Group підготувала черговий alert щодо енергетичного виміру війни РФ проти України.

  • По Україні близько 605 400 споживачів не мали електропостачання, понад 161 200 споживачів перебували без газопостачання.
  •  115 шахтарів були заблоковані під землею на Донеччині через знеструмлення підстанції на магістральній ЛЕП 330 кВ. Бахмутський та Краматорський райони певний час залишались без електро- та водопостачання.
  •  ПрАТ “Харківська ТЕЦ-5” заявила про намір зупинити діяльність з 1 червня у зв’язку з новими цінами на фіксовані обсяги газу, встановленими “Нафтогаз Трейдинг” (як очікується, зростуть із 7,9 тис. грн до 29,4 тис. грн за тис. кубометрів).
  • Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак допустив “газовий шантаж” з боку РФ, відповіддю ЄС на такий сценарій він вважає – серед іншого – впровадження мит та ембарго на російську нафту. Єрмак нагадав, що крім повної заборони імпорту, міжнародна експертна група запропонувала спеціальний тимчасовий режим щодо російської нафти: регульований податок на імпорт; контрольований режим продажів; спеціальний ескроу-рахунок, на який йтимуть кошти; окремі механізми вартості для кожної категорії нафти та нафтопродуктів.

Читати далі