Кіновиробництво в Україні: підйом чи падіння?


Останніми роками частою новиною стало: черговий великий бренд обирає локацію в Києві, Львові або Одесі для зйомки рекламного ролика для іноземної аудиторії. Українські виробничі студії отримували все більше клієнтів, але цього року все змінилося, і не на краще. UkraineWorld підготував  короткий опис зростання, падіння та теперішнього виживання української молодої та наполегливої служби кіновиробництва.

Інтерес до України в цій сфері з’явився задовго до того, як сюди прийшли основні бренди для виробництва телевізійної реклами.

У 90-і роки такі режисери як Чжан Імоу (“Будинок літаючих кинджалів”) та Джузеппе Торнаторе (“Легенда про 1900”), відкрили країну як ідеальне місце для своїх фільмів. На початку 2000-х років зростаючий і надихаючий бум введених в дію рекламних проектів призвів до зростання кількості і якості місцевих виробничих студій, близько 50 з яких зараз пропонують широкий спектр послуг – від кастингу до пост-продакшн, вражаюче конкуруючих зі студіями сусідніх Чехії та Польщі. Вражаюче, тому що для досягнення цих результатів не було надано жодної освітньої установи чи державної підтримки.

Читати далі (англійською)