Відкрита заява щодо продовження мораторію на обіг сільськогосподарської землі


VoxUkraine опублікувала Відкритий лист науковців й політиків щодо можливості продовження мораторію на продаж землі.

Сьогодні Україна знову опинилась у розпалі політичних потрясінь, що ставить під загрозу здатність уряду та парламенту просувати критично важливі реформи. Відмова від реформ створює загрозу соціальній стабільності і громадянському миру, національній безпеці України та її суверенітету.

Парламент мусить показати лідерство, відмовитися від популістського порядку денного та прийняти ключові закони про реформи, які очікуються народом України та міжнародним співтовариством.

Одним з таких важливих рішень є відмова від мораторію на обіг сільськогосподарської землі.

Прозорий, законодавчо врегульований ринок землі сприятиме припливу інвестицій, дозволить за рахунок довгострокового планування, дешевших і довших кредитів та зниження рівня невизначеності підвищити рівень переробки, збільшити продуктивність праці та додану вартість і розширити експорт.

Зняття мораторію на землю та запровадження прозорості стане гарною довгоочікуваною звісткою на українському та міжнародному ринках. Це сприятиме внутрішній та міжнародній підтримці, допоможе стабілізувати економіку та пом’якшить наслідки соціально-політичної кризи. В таких глибоких питаннях Парламент України мусить проявити лідерство та зберегти курс на добробут, справедливість і зменшення корупції.

Читати далі