Все ще за ґратами: хто вони, українські “в’язні Кремля”?


Сайт ініціативи #LetMyPeopleGo склав список “В’язнів Кремля” – станом на січень 2018 року він складається з понад 60 осіб. Російська пропаганда зображує цих людей як “військових злочинців”, “диверсантів” “шпигунів” та “терористів”. Багато хто з них був підданий катуванню, даючи “зізнання”. Аля Шандра, керуючий редактор “Euromaidan Press” та член ініціативи “#LetMyPeopleGo”, вказала в подкасті “UkraineWorld”, що Росія використовує ці справи, щоб стверджувати, що це Українці є агресорами, тоді як росіяни – лише жертви.

Деякі імена можуть бути добре відомі західним читачам. Випадки Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Еміра-Усеїна Куку, Романа Сущенка та деяких інших, часто висвітлюються в ЗМІ. Їхні імена можна почути в заявах західних лідерів. Однак вони є лише крихітною частиною списку.

Більше половини ув’язнених є кримськими татарами, єдиним злочином яких є те, що вони кримські татари чи мусульмани. Оскільки Росія має довгу історію конфлікту з мусульманами в Чечні, татари, які є активістами, часто автоматично сприймаються як терористи. Аля Шандра в бесіді з UkraineWorld вказує, що віра цих людей є проблемою для Заходу. Вона пояснила, що страх мусульманського екстремізму зростає у всьому світі. Тому багато людей вважають за краще закривати очі на мусульмани, які перебувають у в’язницях у Криму.

Читати далі (англійською)